czwartek, 7 maja 2015

O dobrze ubranych umysłach

Zmienia się moda, styl jest wieczny
Yves Saint Laurent 

Fot. Teresa Kiedrowska

9 komentarzy:

 1. Uwielbiam ten cytat, zgadzam się z nim całkowicie, a niedawno miałam okazję być na wystawie prezentującej jedną z kolekcji YSL z lat 70-ych :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Moda przemija, styl pozostaje" - taką wersję cytatu przypisuje się Coco Chanel. A tu jeszcze jedna jej myśl: Prostotę można naśladować, ale nie można jej skopiować... Wielcy twórcy kreują trendy? :)

   Usuń
 2. Witaj Teresko.
  Fajny cytat...
  O tempore, o mores.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miało być o tempora, a nie tempore.
   M.

   Usuń
  2. Michał, pięknie, cudownie posługujesz się słowem. U źródła... Ty wiesz, rozumiesz, ja wiem, rozumiem... wystarczy. Kto nie rozumie, zrozumie tak jak trzeba o właściwej porze i we właściwym dla siebie czasie ;)

   Usuń
 3. Ja też tam spacerowałam i siadałam na ławeczkach z kolegami czy koleżankami, bo mieszkałam po przeciwnej stronie w akademiku przy ul. Żwirki i Wigury. Najprzyjemniej było rano, bo ptaszki śpiewały i to powietrze o poranku jakby świeższe... Powiedz, czy jest tam jeszcze taki mały budynek, w którym organizowano kiedyś dyskoteki ( bliżej wspomnianej ulicy)? Aha, w tamtych czasach chodziłam też chętnie na spektakle do Teatru Ochota, kiedy jeszcze pracowali śp. Machulscy. Ech, wspomnienia ! Dzięki.
  Pozdrawiam z Poznania:)

  OdpowiedzUsuń
 4. W latach "ątych", wożono tam dzieci z pobliskiego przedszkola, w tym i mnie. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale Pola Mokotowskie wciąż trwają. Mam nadzieję, że tak zostanie i żaden deweloper nie zakłóci spokoju tego miejsca.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna Majówka. Bardzo ładne zdjęcia. A to pierwsze rzeczywiście odpowiada cytatowi: "Moda przemija, styl pozostaje". :)
  Pozdrawiam majówkowo! Halszka

  PS
  Dziękuję za odwiedziny oraz wiele miłych komentarzy pozostawionych u mnie!
  Tylko Ty zauważyłaś mój błąd ortograficzny. :) Widzę, że masz "ortograficzne oko". ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tereso, pytasz jaki to byłby dowcip w wydaniu polskim? Myślę, że taki:

  Przychodzi Halszka do lekarza z aparatem w ręku i fotografuje tulipany...
  A lekarz na to:
  - A co mi tu pani bez zezwolenia jakieś zdjęcia robi?
  - Przepraszam pana doktora... ale tak bardzo mi się te tulipany spodobały, że, że... - zająknęła się Halszka wystraszona.
  - A co mnie to obchodzi! - grzmiał doktor. - Proszę natychmiast wszystkie zdjęcia skasować... I to już! Jak potrzeba pani "tulipanów", to niech sobie pani kupi. Tu się leczy, a nie tuli...
  - ???
  - Tuli...pany fotografuje...! - wykrzyczał doktor wkurzony jeszcze bardziej.

  Pewnie wielu lekarzom w Polsce brakuje poczucia humoru. Niemcy, choć słyną - ponoć - z braku humoru, to przynajmniej zachowują się kulturalnie. Mój tutejszy lekarz jeszcze mnie nigdy nie ochrzanił, że obfotografuję jego różne dekoracje. Zdradza mi nawet jakie będą kolejne. :)
  Pozdrawiam tulipanowo! Halszka

  PS
  Tu Ci też odpowiadam... Potem skasuj.

  OdpowiedzUsuń